Uudised ja ühiskondKeskkond

Valem-1. Grand Prix Soomes: kõik võitjad

2014. aasta olümpiamängudel, mis toimus Sochi linnas, otsustati rajada linna võistlusrada. Autodroom asub linna olümpiapargis. Enne olümpiamänge peeti linnas mitmeid üritusi, mille eesmärgiks on suurendada Vene Föderatsiooni territooriumi autotranspordi huvi. 2013. aasta talvel külastas Sochi linna Bernie Ecclestone, et jälgida raudtee ehitustööde edenemist.

Esimene Vene valemi 1 Grand Prix: Sochi 2014

Esimene võistlus trassil oli 2014. aasta septembri keskel nädal enne raja ametlikku avamist. Ühe kuu möödudes võtsid ringkonnakohtuks vormel-1 seeria üks etappidest. Sotši Grand Prixi 2014. aasta tulemuste kohaselt suutis Lewis Hamilton võita raske võitluse . Hõbeda võitja oli Hamiltoni partner Mercedes-Mercedes Saksa piloodi Nico Rosbergi jaoks. Kolmandal kohal oli Finn Vulttury Bottas. See oli see, kes näitas kiireimat aega Sochi esimeses Grand Prix Formula 1 ühel ringil, laskis viimase 5848 m pikkusega 1,40,896 min.

Päeva enne võistlust täitsid need piloodid sama järjekorras kvalifikatsiooni. Laupäeval omandas Briti Jenson Button ja vene Daniil Kvyat vastavalt 4 ja 5 koha. Pühapäeva rassil kordas nupp kvalifikatsiooni tulemust ja Kvat oli 14 kohas.

Grand Prix 2015

Sotši suuruselt teine võistlus valemiga 1 toimus 2015. aastal. Kvalifikatsiooni tulemusena sai Nico Rosberg esikoha. Teine piloot, kellel oli võimalus alustada esimesest välja, oli veel üks Mercedes piloot Lewis Hamilton ja kolmas oli Valtteri Bottas. Seega, teine hooaeg järjest, võtsid laupäevase kvalifikatsiooni esimesed kolm kohtad samad võistlejad, kuid Mercedes-piloodid vahetasid positsioone.

Pühapäeval võitis Sotšis valemi 1 Grand Prix võitja Briti Hamiltoni aasta teisel aastal. Teine oli Saksa Sebastian Vettel, kes esindas "Scuderia", ja kolmandat kohta võttis Mehhiko Perez. Saksamaa näitas kiireimat ringiaega - 1,40.071 min.

Nico Rosberg, kes võitis laupäeval positsiooni, oli sunnitud lõpetama võistluse ajakava tõttu gaasipedaali rikke tõttu. Kolmandast positsioonist alustanud Valtteri Bottas sattus õnnetusse ja ei viinud lõpule, kuid ta loeti 12. kohal, kuna soomest sõitis 90% kaugusest.

Formula-1 Sochi aastal 2016

Kõige populaarsem möödasõit maailmas toimus Sotši maanteel kolmandat korda järjest 2016. aastal. Kvalifitseeruva laupäevase võidu esimesed kaks koha olid hõivatud sakslaste Rosberg ja Vetteliga. Kolmas ja neljas oli soomlased Bottas ja Raikkonen ning 5. koht Brasiilia Felipe Massale.

Sõidu pühapäeval võitis Mercedes Nico Rosbergi piloot. Teine oli Lewis Hamilton, kes tõusis kümnendale teisele reale. Viies oli Felipe Massa ja soomlased vahetasid kohti - Raikkonen sai rassi pronksi, ja Valtteri Bottas jäi poodiumist välja. Sõidu võitja sai kiireima ringi autor Nico Rosberg, pärast reisi 52 ringi tagant 1,39,094 minut.

2017. aasta Grand Prix

2017. aasta aprillis, neljandaks neljandaks neljanda aasta neljandaks, Sochi-sse valemiga 1 suurvoor. Vettel võitis Ferrari tulemuse tõttu võidusõiduosaga. Kimi Raikkonen võitis teise koha. Teise rida alustasid Veltteri Bottas ja Lewis Hamilton, kes võtsid vastavalt 3. ja 4. koha.

2016. aastal Sochi linnas võis Formula 1 Grand Prix võita Finn Bottas, kes läks Mercedes-sse pärast seda, kui Nico Rosberg teatas oma pensionilejäämisest. Briti piloodi Lewis Hamiltoni juhtimisel partner Valtteri võitis neljandal kohal. Mercedes-i kahe piloodi vahel on kaks "Scuderia" autot - teine sai Sebastian Vettel ja kolmas koht Kimi Raikkonen. Parim ringi aeg määrati Kimi Raikkoneni 49. ringil - 1,37,844 min.

Nii võitis Sotshi valem-1 Grand Prix 4 aastat iga kord, kui võitu tähistas meeskonna "Mercedes" juht - kaks korda Hamiltonit, üks kord Rosberg ja Bottas.

Copyright © 2018 et.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.